Soulis osales geiparaadil kümneid tuhandeid inimesi

Geiparaad.

FOTO: SCANPIX

Kümned tuhanded Lõuna-Korea seksuaalvähemuste liikmed ja nende toetajad marssisid laupäeval pealinnas Soulis riigi 20. geiõiguste paraadil, kus osalesid esmakordselt ka võimupartei liikmed.

Korraldajate sõnul osales paraadil, millel osalejad tantsisid veokitele püstitatud vooditel ja lehvitasid vikerkaarelippe, umbes 70 000 inimest.

«Inimesed, kes olid varem nähtamatud, on siin näitamaks, et nad on olemas,» ütles rongkäiguline Jeong Min-hee (26).

Geiparaadi vastu tuli meelt avaldama mitutuhat inimest. Ühel vastasleeri plakatil seisis sõnum «Kahetsege pattu ja naaske Jeesuse rüppe. Ta armastab teid».

Lõuna-Korea on Aasia suuruselt neljas majandus ja kapitalistlik demokraatia, kuid aastakümneid kestnud sõjaväelise diktatuuri ajal levinud kristlus on riigis endiselt populaarne.

Aktivistide sõnul on kristlikel kirikutel Lõuna-Koreas endiselt poliitiline mõjuvõim ja viimasel ajal on nad hakanud sihikule võtma seksuaalvähemusi.

Esimest korda osalesid paraadil valitseva vasaktsentristliku Demokraatliku Partei (DPK) liikmed.

President Moon Jae-in, endine inimõigusadvokaat, on rääkinud seksuaalvähemuste õigustest üksnes ähmaselt. Samas on ta öelnud, et ei toeta homoseksuaalsust sõjaväes.

Homoseksuaalsus ei ole Lõuna-Koreas keelatud, kuid riigis puudub endiselt seadus, mis keelaks selle alusel diskrimineerimise.

Lisaks on Lõuna-Korea ainus arenenud majandus maailmas, kus kokkuleppeline geiseks sõdurite vahel on sõjaväes kuritegu.

Tagasi üles