Hiina kustutab Tiananmeni rahva mälust (1)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Dissident ja õpetlane Wu Yenhua nägi, kuidas 30 aastat tagasi lömastas tank number 106 Pekingis 11 meeleavaldajat. Tiananmeni sündmuste järel põgenes Wu Taiwani, kus 4. juuni eel tuletatakse täispuhutava tankiga meelde seda, millest Hiina Rahvavabariigis on keelatud rääkida.
Dissident ja õpetlane Wu Yenhua nägi, kuidas 30 aastat tagasi lömastas tank number 106 Pekingis 11 meeleavaldajat. Tiananmeni sündmuste järel põgenes Wu Taiwani, kus 4. juuni eel tuletatakse täispuhutava tankiga meelde seda, millest Hiina Rahvavabariigis on keelatud rääkida. Foto: David Chang/EPA/Scanpix

Rabav foto Tiananmeni väljakul tanki teed tõkestavast mehest sümboliseerib demokraatia ideaali – üksikisiku elu on tähtis, üks inimene saab muuta maailma. Paraku selgub, et paljudele Hiina kodanikele ei ütle see kaader ega sündmused selle taga 30 aastat hiljem eriti midagi.

Kui BBC ajakirjanik palus eelmisel kuul Pekingi elanikel kuulsat fotot kommenteerida, olid vastused jahmatavad, sest keegi vastanutest ei teadnud, millega tegu. Grupp vanemaid mehi väljendas kahtlust, kas foto on üldse Hiinas tehtud, sest nende hinnangul ei olnud fotol Hiina tank.

Tagasi üles