Trumpi väimees kohtub Brüsselis Junckeriga

USA presidendi Donald Trumpi väimees ja nõunik Jred Kushner.

FOTO: Reuters/ScanPix

USA presidendi Donald Trumpi väimees ja Lähis-Ida rahunõunik Jared Kushner peab täna Brüsselis kõnelusi Euroopa Komisjoni juhi Jean-Claude Junckeriga, teatas Euroopa Komisjon.

«President kohtub Jared Kushneri, Ühendriikide presidendi Donald Trumpi kõrge nõunikuga,» ütles komisjoni pressiesindaja Mina Andreeva.

«Nad arutavad Lähis-Ida olukorda ja teisi geopoliitilisi küsimusi.»

Trump, kelle administratsioon on Iisraeli peaministri Benjamin Netanyahu kindel toetaja, tunnistas ise esmaspäeval, et tal on Lähis-Ida rahuplaani suhtes kahtlusi. Kushner ütles, et palestiinlased ei ole valmis end valitsema.

USA on lubanud Kushneri juhtimisel koostatud plaani majandusosa teatavaks teha 25.-26. juunil Bahreinis, kus Pärsia lahe Araabia riikidelt on oodata lubadust Palestiina majandust toetada. 

Veel ei ole teada, millal avalikustatakse plaani poliitiline osa, mis eeldatavasti hoidub viitest Palestiina riigi rajamisele.

Palestiina riigi eesmärgist loobumine teeb lõpu USA aastatepikkusele toetusele nn kahe riigi lahendusele, mis näeb ette juutidele ja palestiinlasele eraldi riiki.

EL toetab endiselt kahe riigi lahendust, mille puhul mõlema pealinn on Jeruusalemm. Washington tunnustas hiljuti Trumpi algatusele Jeruusalemma Iisraeli pealinnana, kolides oma saatkonna sinna.

Kushner sõidab Brüsselist edasi Londonisse, kus Trump viivib riigivisiidil.

Tagasi üles