Kolmas surnukeha: Detroiti politsei jahib sarimõrvarit ja -vägistajat

USA politseinik.

FOTO: Rebecca Cook / Reuters / Scanpix

USA Detroiti linna korrakaitsjad on lühikese aja jooksul leidnud juba kolme naise surnukehad, neist viimase eile ühest tühjana seisvast majast, ning pelgavad nüüd, et linnas on liikvel sarimõrvar ja -vägistaja, kes ründab sekstöötajaid.

Detroiti politseijuht James Craig ütles, et märtsis alanud veretööd näivad olevat seotud seksiäriga, kuid ta keeldus mõrvade detaile täpsustamast.

Kaks kolmest surnuna leitud naisest olid 50. eluaastate alguses. Üks neist oli saanud surmava hoobi nüri esemega, teiste surma põhjus pole veel selgunud.

«Meie hinnangul on selle taga sarimõrvar ja -vägistaja ning me tahame hoiatada kõiki sekstöötajaid, eriti neid, kes töötavad mahajäetud majades,» lausus Craig ajakirjanikele.

Ta kutsus kõiki inimesi, eriti neid, kes osutavad raha eest seksuaalteenuseid jagama politseiga ükskõik millist asjasse puutuvat infot.

Esimese ohvri, 52-aastase Nancy Harrison surnukeha leidis politsei tänavu 19. märtsil. Esmapilgul olla Craigi sõnul tundunud, et naine oli surnud narkootikumide üledoosi, kuid kohtuarsti läbivaatuse järel hinnati tema surma põhjus ringi.

Järgmine surnukeha leiti 24. mail. Ohvriks osutus 53-aastane Trevesene Ellis, kelle laip leiti ühest Detroiti idaosas asuvast hüljatud majast, nagu ka varem Harrisoni surnukeha.

Kolmanda, samuti tühjast majast leitud ohvri isik pole tuvastatud, sest surnukeha oli sedavõrd lagunenud.

«Me usume, et kõik kolm juhtumit on seotud. Meil pole paregu kahtlusaluse kirjeldust,» lausus politseijuht.

Detroitis on lammutatud alates 2014. aastast 18 000 autotööstuse kriisi langemise järel tühjaks jäänud maja ning linnapea Mike Duggan ütles läinud nädalal, et oma järge ootab veel samapalju tühje ehitisi.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles