Põuases Tšaadis on iga veetilk ellujäämiseks väärtuslik (3)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Veekaubitsejad sõidutavad veevoolusängi kaevatud kaevu juurest oma vaate Ouaddaï piirkonnas asuvasse Hadjer Hadidi linna.
Veekaubitsejad sõidutavad veevoolusängi kaevatud kaevu juurest oma vaate Ouaddaï piirkonnas asuvasse Hadjer Hadidi linna. Foto: Amaury Hauchard/AFP/Scanpix

Kaheteistkümneaastane Ali Ahmat vehib piitsaga, et veenda väsinud hobust vedama vankrit, mille koormaks on 200 liitrit vett. «Mul on juba selle vaadi jaoks klient välja vaadatud – pean hakkama liikuma!»

Voolusängi kaevatud traditsioonilised kaevud annavad Tšaadi idaosas asuvas Ouaddaï piirkonnas vett, mis on tihti sama värvi kui pinnas ise.

«Vesi võib saastuda mitmes kohas: allikal, mis pole piisavalt kaitstud, või transpordi käigus, kui kasutatakse ebasobivaid, musti või kinnikatmata mahuteid, aga ka hoiustamise ja laialijagamise käigus,» selgitab Prantsuse abiühenduse Première Urgence Internationale (PUI) Tšaadi-missiooni juht Fabienne Mially.

Tagasi üles