Pakistanis sai pommiplahvatuses surma neli sõjaväelast

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pakistani sõdurid Shawali orus.
Pakistani sõdurid Shawali orus. Foto: STR / AFP

Pakistani ja Afganistani piiril asuval hõimualal sai reedel omavalmistatud lõhkeseadelise plahvatuses surma neli sõjaväelast, teatas peaminister Imran Khan.

"Kurvastasin sügavalt saades teada, et terroristide paigaldatud lõhkeseadeldise plahvatuses jätsid Kharkamaris elu kolm ohvitseri ja üks sõdur," kirjutas Khan laupäeva varahommikul sotsiaalmeedias.

Ajalehe Dawn andmetel sai pommirünnakus veel neli sõjaväelast vigastada.

Esialgu pole teada, kes rünnaku korraldas.

Pakistanis on vägivald vähenenud seoses viimaste aastate suurte sõhaväeoperatsioonidega riigi loodeosas Afganistani piiri ääres, kuid islamistide äärmusrühmitused korraldavad endiselt terrorirünnakuid.

Afganistani president Ashraf Ghani teatas sel nädalal, et külastab 27. juunil Pakistani eesmärgiga avada kahe riigi pingelistes suhetes uues peatükk. Kahe riigi suhteid iseloomustavad sageli usaldamatus ja vastastikune süüdistamine.

Ghani ütles ramadaani lõppu tähistava Eidi al-Fitri püha puhul avalduses, et nõustus Pakistani peaministrile Khanile külla minema pärast seda, kui liidrid kohtusid eelmisel nädalal Saudi Araabias islamikoostöö organisatsiooni kõrvalt.

Kabul süüdistab Pakistani oma vaenlasele islamiliikumisele Taliban peavarju andmises. Viimastel kuudel aga on Islamabad asunud toetama USA püüdlusi lahendada Afganistani sõda diplomaatiaga.

Tagasi üles