iDeal kampaania

Itaalia siseminister tähistas pagulaspäeva migrantide sisenemiskeeluga

Itaalia asepeaminister ja siseminister Matteo Salvini.

FOTO: MATTEO BAZZI / EPA / SCANPIX

Itaalia paremäärmuslasest siseminister Matteo Salvini kinnitas täna, mil maailm tähistab pagulaspäeva, et heategevusalusel ootavaid päästetud migrante ei lubata Itaalia territoriaalvetesse.

Päästelaev Sea-Watch 3 on merel alates 12. juunist, kui Liibüa ranniku lähedal päästeti uppuvast paadist 53 põgenikku. 

Kümme inimest, nende hulgas kaks rasedat naist, lubati laupäeval Lampedusa saarele, ülejäänud 43 on ikka veel laevas.

Sea-Watch 3 keeldub päästetuid, kelle hulgas on lapsi ja haigeid, Liibüasse tagasi viimast, sest riik ei ole turvaline.

Salvini andis eelmisel nädalal välja määruse, mis kohustab õiguskaitseorganeid rakendama kõiki vajalikke meetmeid takistamaks tulevikus Sea Watch 3 aluse sisenemist Itaalia vetesse. Laupäeval teatas ta, et on määruse alusel allkirjastanud abilaeva Itaalia vetesse sisenemise keelu.

Teisipäeval tegi ta teatavaks, määrus näeb ette 50 000-eurose trahvi loata Itaalia territoriaalvetesse siseneva aluse kaptenile, omanikule ja operaatorile.

Salvini määruse peab heaks kiitma ka Itaalia parlament, kus koalitsioonivalitsusel on aga kindel enamus.

«Sea-Watchi laev eirab reegleid ja veab inimesi. Ja mina ei kavatse anda randumisluba neile, kes reegleid eiravad,» kuulutas Salvini neljapäeval raadios.

ÜRO pagulasameti pressiesindaja Carlotta Sami ütles Twitteris, et ülemaailmsel pagulaspäeval tähistame me põgenema sunnitute vaprust.

«Maailm, mis eelistab neile mitte pelgupaika anda, neid mitte päästa, sulgeda sadamad välismaalastele, on pime ja sünge koht.»

Tagasi üles