Alžeerias vahistati 18 berberi lippu kandnud meeleavaldajat

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Meeleavaldajad Alžiiris.
Meeleavaldajad Alžiiris. Foto: RYAD KRAMDI / AFP

Alžeeria võimud võtsid pühapäeval vahi alla 18 inimest, kes olid  valitsusvastasel meeleavaldusel sõjaväe kehtestatud keelust hoolimata kandnud berberi vähemuse lippu, teatasid nende advokaadid. 

Nad peeti kinni reedese protestiaktsiooni ajal, kus alžeerlased nõudsid poliitilisi ümberkorraldusi pärast veteranpresident Abdelaziz Bouteflika tagasiastumist aprillis. Bouteflika astus tagasi mitu nädalat kestnud meeleavalduste survel.

Vahi alla võetuid süüdistatakse rahvusliku ühtsuse õõnestamises, ütlesid nende kaitsjad Noureddine Benissad ja Karim Heddar. Süüdimõistmise korral ähvardab neid kuni kümneaastane vangistus. 

Armee ülemjuhataja kindral Ahmed Gaid Salah keelustas sel nädalal meeleavaldustel kõikide lippude kasutamise peale Alžeeria oma.

Meelavaldajad kogunesid pühapäeval pealinnas Alžiiris ja põhjaosas asuvas Bejaias kohtuhoonete ette protesteerimaks oma kaaslaste kinnipidamise vastu.

"Meil on võimulolijatest kõrini. Meil on kindralitest kõrini," karjusid protestijad.

Sajad inimesed avaldasid mitmetest kinnpidamistest hoolimata ka sel reedel taas Alžeeria pealinnas meelt.

Meeleavaldajad Alžiiris tõid kaasa Alžeeria rahvuslippe, kuid näha oli ka berberite lipuvärve, mis sel nädalal keelustati. 

Alžeeria politsei pidas varem kinni kümneid protestijaid, peamiselt neid, kes kandsid berberite värve. Inimesed võeti kinni Alžiiri peapostkontori ümbrusest, mis on saanud meeleavalduste epitsentriks. 

Varasematel reedestel meeleavaldustel on kinnipeetud protestijad vabastatud päeva lõpuks.  

Alžeerlased avaldavad meelt alates sellest, kui president Abdelaziz Bouteflika teatas oma kavast kandideerida viiendaks ametiajaks ametisse. Bouteflika astus lõpuks 2. aprillil tagasi, kuid rahvas nõuab režiimi käsilaste lahkumist ja sõltumatute institutsioonide loomist.

Tagasi üles