Boris Johnson: UK vajab leppeta Brexiti tagajärgede pehmendamiseks Euroopa Liidu tuge

Briti konservatiivide juhi- ning ühtlasi peaministrikandidaat Boris Johnson.

FOTO: ANDY RAIN / EPA / SCANPIX

Briti peaministrikandidaat Boris Johnson tõdes, et London vajab koostööd Euroopa Liiduga, et pehmendada leppeta Brexiti tagajärgi.

Johnson on korduvalt öelnud, et Inglismaa peaks Euroopa Liidust lahkuma plaanitud tähtajal 31. oktoobril. Isegi, kui see tähendab, et peab lahkuma kokkuleppeta.

Kuid segaduste vältimiseks piiril ning ettevõtluses on vaja Euroopa Liidu koostööd. «See ei ole ainult meie teha, teine pool peab ka aitama. Väga oluline element on koostöö,» ütles Briti Konservatiivide juhikandidaat Boris Johnson väljaandele BBC.

«Peame unustama negatiivsuse ja lüüasaamispoliitika ning valmistuma Maailma Kaubandusorganisatsiooniks või leppeta teekonnaks. Nii saame oma sõpradele ja partneritele näidata, kui tõsised me oleme,» lisas Johnson.

Ilma Brexiti leppeta Londoni ja Brüsseli vahel omandab Suurbritannia Euroopa Liidus «kolmanda riigi» staatuse ning kaubandust juhitakse Maailma Kaubandusorganisatsiooni reeglite järgi.

Teel Inglismaa juhi ametikohale peab favoriit Johnson rinda pistma välisministri Jeremy Huntiga. Endise välisministri ja ühe ametiaja Londoni peaministrina veetnud Johnsoni kohta on öeldud, et tal puudub plaan Inglismaa Euroopa Liidust välja juhtimiseks.

Johnsoni sõnul on praeguse peaministri Theresa May Euroopa Liidust lahkumise lepe «surnud», sest seda on kolm korda Briti parlamendis tagasi lükatud. Siiski usub Johnson, et on piisavalt aega uue leppe loomiseks enne Inglismaa lahkumise tähtaega.

Johnsoni kampaania on hiljuti kannatada saanud politsei kutsumisega päädinud koduskandaali tõttu. Boris Johnson oli tülitsenud oma tüdruksõbraga.

«Ma järgin reeglit, et ei aruta oma peresiseseid asju avalikusega. See oleks teiste suhtes ebaaus,» ütles Johnson BBC-le

Tagasi üles
Back