Kuid debati taustal olevad probleemid - kasvav kriis USA-Mehhiko piiril, seal kinni peetud laste kehvad elamistingimused ning šokeeriv pilt Rio Grande jões uppunud salvadorlasest mehest ja tema väiketütrest - tegid mõttevahetused kiireks ja pingeliseks.
Castro, varem sel aastal immigratsioonikava avaldanud ning ainus latiinost kandidaat, nimetas fotot «südantlõhestavaks».
«See peaks meid ka vihale ajama ning see peaks meid tegudele innustama,» lausus ta.
Märkimisväärselt rääkisid O'Rourke, Booker ja hiljem ka Castro rändekriisi arutades aeg-ajalt hispaania keeles.
De Blasio, üks viimastest võistlusesse tulijatest, sai suure aplausi, kui ta tuletas kodanikele meelde, et immigrandid pole nende vaenlased.
«Kõikidele ameerika kodanikele, kes tunnevad, et olete maha jäämas ning Ameerika unistus teie puhul ei toimi - seda ei teinud teile immigrandid,» teatas De Blasio.
«Seda tegid teile suurfirmad.»
Immigrante asus kaitsma ka Amy Klobuchar, kes ütles: «Nad ei tee Ameerikat väiksemaks, nad on Ameerika.»
Minnesota senaator pani vastu ka ühele meeskandidaadile, kes ütles, et ta oli kandidaatidest ainus, kes surus läbi naiste reproduktiivõigusi kaitsva seaduse.
«Siin üleval on kolm naist, kes on võidelnud naise valimisõiguse pärast üsna kõvasti võidelnud,» ütles Klobuchar.
Kõige selgema pildi oma prioriteetidest presidendina andis Warren (70). Tema plaanide seas on rikaste maksu kehtestamine, suurfirmade tükkidekslöömine ning USA valimissüsteemi kaitse.
Oma viimases avalduses meenutas ta üles kasvamist Oklahomas, kus ta suutis läbi murda tänu riigi rahastatud kogukonnakoolile.