Vene, India ja Hiina liidrid taunisid riikide siseasjadesse sekkumist

Vene president Vladimir Putin (vasakult teine), Hiina president Xi Jinping (vasakult esimene), Brasiilia president Jair Bolsonaro (keskel), India peaminister Narendra Modi ja Lõuna-Aafrika Vabariigi president Cyril Ramaphosa Osakas G20 tippkohtumise kõrvalt peetud riikiderühma BRICS tippkohtumisel.

FOTO: SPUTNIK/REUTERS/Scanpix

Vene, India ja Hiina liidrid avaldasid reedel kolmepoolse kohtumise järel ühisavalduses vastuseisu unilateralismile rahvusvahelistes suhetes ja ärgitasid mitte sekkuma riikide siseasjadesse. 

Vene president Vladimir Putin, India peaminister Narendra Modi ja Hiina president Xi Jinping rääkisid Jaapanis Osakas G20 tippkohtumise kõrvalt kohtudes võimalustest tugevdada riikidevahelisi sidemeid. 

Putin rõhutas, et kolm riiki on ühel meelel vajaduses toetuda rahvusvahelisele õigusele, riikide suveräänsuse austamisele ja vältida teiste riikide siseasjadesse sekkumist. 

Vene riigipea sõnul arutasid kolme riigi välisministrid ja kõrged julgeolekuametnikud koostöö koordineerimist terrorismi, narkokaubanduse ja teiste väljakutsete vastu. 

Putin märkis, et Venemaa, Hiina ja India seisavad kindlalt vastu kaubandusprotektsionismile, unilateralismile ja ebaseaduslikele sanktsioonidele. 

Kolm valitsusjuhti osalesid enne kolmepoolset kohtumist riikiderühma BRICS tippkohtumisel. BRICS-i kuuluvad Venemaa, India ja Hiina kõrval ka Brasiilia ja Lõuna-Aafrika Vabariik. 

Tagasi üles
Back