E, 27.03.2023

USA presidendi sõnul on ta valmis Kimiga kohtuma

USA presidendi sõnul on ta valmis Kimiga kohtuma
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kim Jong-un ja Donald Trump veebruaris Vietnamis.
Kim Jong-un ja Donald Trump veebruaris Vietnamis. Foto: LEAH MILLIS / REUTERS

USA president Donald Trump ütles laupäeval, et on valmis Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga demilitariseeritud tsoonis kohtuma oma järgmise nädala visiidi ajal Lõuna-Koreasse.

"Pärast mitmeid väga tähtsaid kohtumisi, mille seas kohtumine Hiina presidendi Xi Jinpingiga, lahkun ma Jaapanist ja sõidan Lõuna-Koreasse. Kui Põhja-Korea liidrile Kimile see sobib, siis ma kohtun temaga demilitariseeritud tsoonis kasvõi lihtsalt selleks, et ta kätt suruda ja tere öelda," kirjutas Trump Osakas viibides sotsiaalmeedias.

Trump ja Kim on 2018. aastast vahetanud 12 kirja, millest kaheksa tulid Kimi sulest, ütles neljapäeval Lõuna-Korea ühinemisminister.

"Alates 2018. aastast on esimees Kim kirjutanud president Trumpile kaheksa kirja ja president Trump on kirjutanud Kimile neli kirja," ütles Kim Yeon-chul, kes vastutab Lõuna-Koreas suhete eest Põhja-Koreaga.

"Arvan, et need liidrid tunnistavad kahe riigi dialoogi jätkamist, sest nad vahetavad kirju pidevalt."

Soul võõrustab sel nädalal USA presidenti ning üritab puhuda uut elu sisse tuumakõnelustele, mis on jäid veebruaris soiku Hanois toimunud ebaõnnestunud tippkohtumise tõttu. 

Mõni tund enne minister Kimi avaldust ütles Lõuna-Korea president Moon Jae-in, et Pyongyang ja Washington peavad uue tippkohtumise pidamiseks "telgitaguseid kõnelusi".

Pühapäeval teatas Põhja-Korea riigimeedia, et Kim sai Trumpilt "suurepärase sisuga" isikliku sõnumi. Mõni päev varem teatas Trump, et Kim oli talle saatnud "imeilusa kirja".

Trumpi reis Souli toimub nädal Hiina presidendi Xi Jinpingi väga suure sümboolse tähtsusega visiiti Pyongyangi.

Märksõnad
Tagasi üles