Trump: keegi ei süüdista Khashoggi mõrvas Saudi kroonprintsi

USA president Donald Trump ja Saudi Araabia kroonprints Mohammed bin Salman G20 tippkohtumisel Jaapanis Osakas 29. juunil.

FOTO: Reuters / Scanpix

USA president Donald Trump ütles laupäeval, et on Saudi ajakirjaniku Jamal Khashoggi tapmise üle "äärmiselt vihane", kuid lisas, et keegi ei ole seoses mõrvaga "näidanud näpuga" Saudi kroonprintsi poole. 

«Olen seoses Jamal Khashoggi mõrvaga Saudi Araabia Istanbuli konsulaadis äärmiselt vihane ja kurb,» ütles Trump ajakirjanikele pärast G20 Osaka tippkohtumise lõppu. «Kuid keegi ei ole näidanud otseselt näpuga Saudi kroonprintsi Mohammed bin Salmani suunas,» lisas president vastuseks küsimusele, kas ta tõstatas selle teema ka kohtumisel kroonprintsiga.

Hiljutise ÜRO raporti väitel on see «hoomamatu», et kroonprints polnud operatsioonist teadlik. 

«Nad on võtnud seda väga tõsiselt,» lisas USA riigipea, viidates Saudi Araabias valdavalt suletud uste taga toimuvale kohtuprotsessile mõrva kahtlusaluste üle. 

«Nad on olnud suurepärane liitlane,» lisas Ühendriikide president. 

USA väljaande Washington Posti kaastööline ja korduvalt Mohammed bin Salmanit kritiseerinud Khashoggi tapeti 2. oktoobril Saudi Araabia Istanbuli konsulaadis.

Ühendriikide valitsus kiitis hiljuti kongressist mööda minnes heaks 8,1 miljardi suuruse relvatehingu Saudi Araabia ja Araabia Ühendemiraatidega. 

Tagasi üles