Stanishevist võib saada järgmine EP president

Euroopa sotside liider Sergei Stanishev.

FOTO: PATRICK KOVARIK / AFP / Scanpix Baltics

Kuigi seda pole ametlikult rafitseeritud, siis vahekokkuleppena kinnitati, et endine Bulgaaria peaminister ja Euroopa sotside liider Sergei Stanishevist saab järgmine Euroopa Parlamendi president kaheks ja pooleks aastaks. 

Kokkuleppe kohaselt on Euroopa Parlamendi presidendi ametiaeg viis aastat, esimese poole on ametis Stanishev ja teiseks ajaks oodatakse Euroopa Rahvapartei fraktsiooni esimeest Manfred Weberit. 

«Me kindlalt toetame teda (Stanishev- toim.),» ütles Bulgaaria peaminister Boyko Borissov pärast kohtumist, viidates kuuele MEPi liikme seisukohale.

«Tema partei ei andnud talle toetus, aga ma hääletasin tema poolt, täpsemalt öeldes ma rääkisin kõikide oma kolleegidega, kes tulid minu juurde, et me toetame teda. Bulgaarlane nii kõrgel ja tähtsal kohal on küsimus aus ja uhkuses. Isegi kui tema enda rahvale ta ei meeldi,» sõnas Bulgaaria peaminister Boyko Borisov. 

Peaministri sõnul ei teinud Stanishevi kandidatuuri pakkumist nemad: «See on EP töö, mitte meie.» Kui portaali Euractive ajakirjanik küsis uuesti Borisovilt sama küsimust, siis ta ütles, et see poleks aus kui ta ütleks ning kinnitas, et nemad ei saa pakkuda kandidaate: «Me saame ainult vahekokkuleppes öelda, kes on sotsialistidele, kes on EPP-le ja kes on liberaalidele.»

Tagasi üles
Back