Rootsi prokurörid tahavad ASAP Rocky vahi alla jätta

ASAP Rocky.

FOTO: Yui Mok / PA Wire/PA Images/Scanpix

Rootsi prokuratuur nõuab Stockholmis videole jäänud tänavakakluse järel tuntud USA räppari ASAP Rocky vahi alla jätmist. 

Artist peeti varem sel nädalal koos veel kolme kaaslasega kinni seoses pühapäevase intsidendiga, mis on osaliselt jäädvustatud videolindile, mille avaldas Ühendriikide väljaanne TMZ. 

Videos on näha, kuidas Stockholmis kontserdi andnud räppar viskab noore mehe tänavale ning annab talle seejärel mitu hoopi. 

ASAP Rocky -- tegeliku nimega Rakim Mayers -- postitas teisipäeval Instagrami omaenda video sündmustest, mis tema sõnul kähmluseni viisid.

Selles palus muusik korduvalt noormehel ja tema sõbral eemalduda. 

Üks neljast esialgu kinni peetud inimesest, kes osutus turvameheks, vabastati kolmapäeval ning uurimine tema vastu on lõpetatud.

Rootsi prokurörid esitasid neljapäeval Stockholmi ringkonnakohtule taotluse jätta muusik ja veel kaks inimest vahi alla, sest nende vabastamise korral olevat oht, et nad uurimist saboteerivad.

Kohtuistung selle üle peetakse reedel. 

ASAP Rockyt esindav advokaat Henrik Olsson Lilja sõnul eitab artist kuritegu. 

Asap Rocky on Euroopa tuuril ning peaks nädalavahetusel üles astuma Dublinis ja Londonis, esinemised Norras ja Poolas pidi ta juba ära jätma.

«See võib nurjata kogu tuur, kui ta vahi alla võetakse,» lausus Olsson Lilja.

ASAP Rocky sündis New Yorgis ja saavutas läbimurde 2011. aastal miksteibiga "Live. Love. ASAP". 2013. aastal ilmus tema esimene album "Long. Live. ASAP".

Tagasi üles