Indoneesiat vaevab mure lapsterroristide pärast

Politseinik Surabaya linna tänaval pärast seda, kui mullu kevadel lasi end mootorrattal õhku viieliikmeline perekond.

FOTO: BEAWIHARTA / REUTERS / SCANPIX

Üheksa-aastane Mila pääses imekombel eluga, kui tema radikaliseerunud vanemad end mootorrattal sõites õhku lasid. Plaani kohaselt koos vanematega kaherattalisel hukkuma pidanud tüdruk jäi ellu, kuna kukkus sõidukilt maha vahetult enne plahvatuse toimumist. Kahel tema vennal nii hästi ei läinud ja nad hukkusid koos vanematega.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Mila (nimi muudetud) lugu pole ainulaadne. Indoneesia seisab silmitsi tõsise probleemiga, sest riigis on hulgaliselt radikaliseerunud perekondi, kus äärmuslikust ideoloogiast on läbi imbunud ka lapsed.

Võimud olid ISISe ideoloogiast lähtunud enesetapurünnaku tõttu orvuks jäänud ja radikaliseerunud Mila saatuse osas murelikud, ent Mila ja tema saatusekaaslaste abistamiseks on loodud eriline rehabilitatsioonisüsteem.

Spetsiaalselt enesetapuründajatest vanemate või otseselt terrorirünnakutega seotud olnud laste abistamiseks loodud turvakodus pakutakse lastele psühholoogilist ja sotsiaalset abi. 

Maailma suurima moslemikogukonnaga riik on tõsises hädas üha sagenevate niinimetatud perekonna-terrorirünnakutega ehk rünnakutega, milles osalevad ühe perekonna mitmed liikmed. 

Tagasi üles