IMFi etteotsa pakutakse tuntud soomlasi

IMFi praegune peadirektor Christine Lagarde asub juhtima Euroopa Keskpanka. Temast vabaks jäävat ametikohta noolivad ka soomlased.

FOTO: Saul Loeb / AFP / Scanpix

Rahvusvahelise Valuutafondi (IMF) peadirektori Christine Lagarde’i hüpe Euroopa Keskpanga presidendiks andis stardipaugu suurele võidujooksule.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Lagarde alustab uues ametis novembrist, kuid IMF vajab juhti. Bloombergi andmeil saab jätku seitsme aastakümne pikkune traditsioon ja ka järgmine IMFi liider tuleb Euroopast. Kuigi meedia peab suurimaks favoriidiks Briti, Iiri ja Kanada kodakondsusega Mark Carneyt, siis pole sugugi välistatud, et mõjuvõimas organisatsioon võib omale saada hoopis soomlasest juhi.

Eelkõige on esile tõstetud kolme soomlast – endisi peaministreid Jyrki Kataineni ja Alexander Stubbi ning Soome panga juhatajat Olli Rehni. Neist on huvi avaldanud vaid Stubb, kes on enda väitel jätkuvalt huvitatud rahvusvahelisest ametikohast.

Soomlastel ei tasu aga veel pilvedesse tõusta, sest ühtki ametlikku kandidaati esitatud pole ning hetkel käib kõigest spekuleerimine, mida veavad maailma suured majandusväljaanded. Kes meie põhjanaabritest võiks hakata IMFi juhtima?

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles