Kaks eestlast asub juhtima ELi saatkondi

Riina Kionka

FOTO: Raul Mee

Täna õhtul tegi ELi kõrge esindaja Federica Mogherini avalikuks uute ühenduse delegatsioonide juhtide ehk sisuliselt suursaadikute nimed.

Nende 43 vastse määramise seas seisab ka kaks eestlast.

Riina Kionka, kes siiani on ELi kurssi maailmas kujundanud ülemkogu eesistuja Donald Tuski juhtiva välispoliitikanõunikuna, saab Lõuna-Aafrika delegatsiooni juhiks.

Matti Maasikas

FOTO: TAIRO LUTTER

Praegune Eesti välisministeeriumi ELi ala asekantsler Matti Maasikas hakkab juhtima ühenduse delegatsiooni Ukrainas.

Varem on sama tasemeni jõudnud kaks eestlast. Üks neist on Eesti praegune suursaadik Ühendkuningriigis Tiina Intelmann. Tema juhtis aastatel 2014–2017 ELi delegatsiooni Libeerias. Tema ühenduse esinduse tüürimise aega jäid muuseas kõige hullemad Ebola leviku päevad selles riigis.

Teine on Aivo Orav, kes on praegune ELi delegatsiooni juht Montenegros. 1990ndate algusest Eesti välisteenistuses olnud Orava karjäär ELis algas 2012. aastal Makedoonia delegatsiooni juhtimisest.

Praeguse seisuga on Eesti kõrgeim euroametnik Henrik Hololei. Tema töötab 2015. aastast Euroopa Komisjoni liikuvuse ja transpordi peadirektoraadi peadirektorina.

NATOs tõusis senine kaitseväe ülemveebel Siim Saliste tänavu jaanuaris operatsioonide väejuhatuse veebliks.

NATO tsiviilosas on praegu Eesti kõrgeim ametnik oma kodumaist karjääri kaitseministeeriumist alustanud Christian-Marc Lifländer. 2016. aasta detsembrist töötab ta alliansi küberpoliitika juhina.

Kindralmajor Neeme Väli tõusis 2012. aastal alliansi rahvusvahelise sõjalise staabi ülema esimeseks asetäitjaks ning poliitika ja planeerimise osakonna direktoriks.

Parandatud infoga Siim Saliste kohta 10. juulil kell 10.22.

Tagasi üles
Back