Belgias leiti "labiilse" endise Vene sõjaväelase relvapeidik

Foto on illustratiivne.

FOTO: AFP / Scanpix

Tour de France'i stardi ajal Brüsselis leitud lõhkeaine ja relvad kuulusid «labiilsele» endisele Vene sõjaväelasele, kes suri 2011. aastal, teatas täna Belgia prokuratuur. 

Tööline leidis relvapeidiku laupäeval rattavõistluse trassi lähedal asuvast hoonest. 

«Kott, milles olid lõhkeaine, noad ja kasteedid, kuulus G.A.-le, endisele Vene sõjaväelasele, kes sündis 1965. ja suri 2011. aastal,» vahendas Brüsseli prokuratuur. 

Peidik leiti maja sellest trepikojast, kus venelase korter Anderlechti linnaosas asus. Hoone omanik ütles uurijatele, et venelasel oli 2000. aastatel probleeme nugade omamisega, ning et ta oli vaimselt ebastabiilne ja kaldus paranoiale. 

Mehe sõrmejäljed leiti tsellofaanilt, millesse üks nuga oli mässitud. 

Prokuratuur märkis, et kavatseb mehe surma tõttu asja lõpetada. Mingit seost linnas nädalavahetuseks kavandatud pidustuste ja varasemate terrorijuhtumitega sellel ei ole, lisati. 

Islamiäärmuslased on korraldanud Belgias terve rea rünnakuid, millest rängimas sai 2016. aasta 22. märtsil Brüsseli lennuväljal ja metroojaamas surma 32 inimest ja vigastada veel sadu.

Kolm nädalat Prantsusmaa teedel kulgeva ja laupäeval Brüsselis alanud eepilise rattavõistluse Tour de France'i ajaks on rakendatud erakorralisi turvameetmeid.

Tagasi üles