iDeal kampaania

Maduro liitlane välistas ennetähtaegsed valimised

Venezuela president Nicolas Maduro ja kaitseminister Vladimir Padrino.

FOTO: HO / AFP

Venezuela presidendi Nicolás Maduro parem käsi Diosdado Cabello välistas ennetähtaegsed valimised, kuigi valitsuse ja opositsiooni esindajad äsja arutasid Barbadosel Venezuela poliitkriisi lahendamist.

Maduro ametist lahkumine on olnud üks opositsiooni põhinõudmisi. Opositsiooni juhib rahvusassamblee juht Juan Guaidó, kes end jaanuaris Venezuela ajutiseks presidendiks kuulutas.

Aga Cabello, kes juhib režiimimeelset põhiseadusassamblee ja keda peetakse Maduro järel riigi kõige mõjuvõimsamaks poliitikuks, rõhutas, et Maduro väljavahetamiseks ennetähtaegseid valimisi ei tule.

«Nad ütlevad, et valitsus läheb Barbadosele, sest teadmata aja pärast tulevad presidendivalimised kandidaatidega X ja Y,» ütles ta riigitelevisiooni kanalile VTV.

«Siin presidendivalimisi ei tule. Siin on presidendi nimi Nicolás Maduro,» lausus Cabello.

Enne kõneluste algust esmaspäeval ütles Guaidó, et opositsioon läheb Barbadosele «panema paika läbirääkimisi diktatuuri lõpu üle».

Alguse järel teatas Maduro, et suhtub rahuni tee leidmisesse optimistlikult.

Esimene kõnelustevoor toimus Norras, kuid seal edasi ei liigutud.

Kolmapäeva hilisõhtul teatas Maduro pealäbirääkija, kommunikatsiooniminister Jorgé Rodriguez, et toimus «edukas mõttevahetus». Ta tänas Barbadose peaministrit Mia Mottleyt kõneluste võõrustamise eest.

Opositsioon nõuab Maduro tagasiastumist uute valimiste korraldamiseks, sest pea kõikide arvates võitis Maduro 2018. aasta presidendivalimised pettusega. 

Mõned opositsioon on kõnelustele vastu, sest nad usuvad, et need võivad anda Madurole uue hinguse. Guaidó aga ärgitas neid protsessi uskuma, sest kõik on mõeldud «usurpeerimise lõpetamiseks, üleminekuvalitsuse moodustamiseks ning vabade valimiste pidamiseks».

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles