Saada vihje

Hiina viis läänepoolseima punkti Saksa tööstuslinna südamesse (1)

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Duisburgi sadamasse saabub Hiinast igal nädalal keskmiselt 30 kaubarongi, neilt pärinev kaup saadetakse omakorda kas vee-, raud- või maanteed pidi edasi teistesse Euroopa riikidesse.
Duisburgi sadamasse saabub Hiinast igal nädalal keskmiselt 30 kaubarongi, neilt pärinev kaup saadetakse omakorda kas vee-, raud- või maanteed pidi edasi teistesse Euroopa riikidesse. Foto: Caro / Rupert Oberhäuser / Scanpix

Saksamaa üheks inetuimaks linnaks tituleeritud ja kivisöe- ja terasetööstuse kokkukuivamise tõttu kõrge tööpuuduse käes kannatav Duisburg loodab end viletsusest päästa Hiina investeeringute abil, mis aga kriitikute sõnul aitavad Pekingil maailmas oma mõjuvõimu suurendada ja samas takistavad kõnelemast inimõiguste ja põhivabaduste rikkumisest Hiinas.

Kui eurooplastele pole Nordrhein-Westfaleni liidumaal asuv Duisburg kuigivõrd tuntud linn, siis Hiinas on lood teisiti. Kohalikud armastavad kiidelda, et Shanghai lennujaamas asuvale maakaardile on Duisburg kantud suuremalt kui Euroopa suurriikide pealinnad London, Pariis või Berliin.

Tagasi üles