Austraaliat raputas tavatult pikalt kestnud maavärin

Tõmmis GeoScience Australia veebilehest, kuhu on punase täpiga märgitud 14. juulil Austraalia looderannikut raputanud maavärina kese.

FOTO: GeoScience Australia / EPA / Scanpix

Austraalia loodeosa raputas täna jõuline maavärin magnituudiga 6,6, mis esialgseil andmeil vigastusi ega ainelist kahju ei tekitanud, kuid mis kestis tavatult kaua - umbes poolteist minutit.

Pinnalähedase maavärina kese asus kümne kilomeetri sügavusel India ookeani all kohas, millest 203 kilomeetri kaugusel asub Austraalia loodeosa kuurortlinn Broome. Lisaks registreeriti ka 4,1-magnituudine järeltõuge.

Tsunamihoiatust ei väljastatud.

Austraalia ajakirjanduse sõnul oli maavärinat tunda pikalt mööda riigi looderannikut Lääne-Austraalia osariigi pealinnast Perthist lõunas asuvate kaevanduskeskuste Karatha ja Port Hedlandi ning põhjas asuva Darwinini. 

Perth asub Broome'ist rohkem kui 2000 kilomeetri kaugusel.

Broome'i politseinik Neil Gordon ütles, et maavärin raputas linna üle minuti.

"Meie hoone rappus umbes poolteist minutit... ja vappumine oli sel ajal järjepidev," lausus ta AFP-le telefonitsi.

Tema sõnul "pole piirkonnast tulnud ühtegi teadet vigastustest või ainelisest kahjust".

Ringhääling ABC sõnul on tulnud teateid väikesest kahjust, kuid mitte inimohvritest.

Sotsiaalmeediasse riputatud videotest on näha vappuvaid autosid ja hooneid ning riiulitelt maha paiskuvaid toiduaineid. Mõned elanikd teatasid väikesest ärikahjust, kirjutas uudisteagentuur Reuters.

"Meil oli Broome'is just maavärin," kirjutas üks linnaelanik Twitteris. "Kogu maja vappus ja see kestis igaviku. Ma pole midagi sellist varem kogenud - see oli üsna uskumatu."

Taoline maavärin on piirkonna jaoks tavatu, ütles seismoloog Phil Cummins ABC-le.

"See on üsna haruldane... Sellist sündmust võite näha iga 20 aasta tagant."

Tagasi üles