Siemensi boss sai surmaähvarduse Adolf Hitlerilt

Siemensi tegevjuht Joe Kaeser

FOTO: Frank Hoermann/SVEN SIMON / imago/Sven Simon / Scanpix

Siemensi tegevjuht, Joe Kaeser jagas reedel Twitteris saadud surmaähvardust, mille tundus temale olevat saatnud Adolf Hitler. Viimasel ajal on Saksamaal kasvanud poliitiliselt motiveeritud kuritegude hulk.

Siemensi tegevjuht kinnitas reedel, et oli saanud surmaähvarduse, mis tuli eeldatavasti paremäärmuslikelt ekstremistidelt. Kaeser jagas saadud e-kirja Twitteris, mis tulid e-maili aadressilt adolf.hitler@nsdap.de.

Kirja sisu, mis Siemensi tegevjuhile saadeti, on järgnev:

«Pane kinni oma võltsvaga, räpane suu!!! Inimesed nagu sina vajavad hädasti samasugust kohtlemist nagu Lübcke [hiljuti tapetud Saksamaa poliitik]. Sa vastik, kommunistlik siga!»

Kaeser kirjutas oma avalikus vastuses, et «Tundub, et digitaliseerimine on jõudnud isegi põrgusse. Ka kuradil on nüüd e-mail. Minu vastus on: #Ärmekunagiunusta #Ärmekunagi korda #Natsidvälja».

Siemensi boss aga ütles, et ettevõte ei ole esitanud avaldust, et alustataks juurdlust. Riigivõimud on alustanud juurdlust aga iseseisvalt, vahendab Deutsche Welle.

Kirja taga võib olla oht

Vaatamata sellele, et Kaeser ei näinud kirjas ohtu, võib temast siiski kujuneda sihtmärk neonatside vihale, kirjutab Deutsche Welle. Kaeser on teinud varem remarke, mis on olnud kriitilised Alternatiiv Saksamaale (AfD) erakonna osas.

Näiteks 2018. aastal süüdistas Kaeser AfD juhti Alice Weidelit sellest, et «ta rikub meie riigi reputatsiooni globaalselt oma natsionalismiga», vahendab Deutsche Welle.

Päev enne e-maili saamist oli Kaeser avaldanud avalikult toetust Carola Racketele, laevakaptenile, kes jättis täitmata Rooma käsu mitte silduda Itaalia territooriumil paadiga, millel oli sõjapõgenikud.

Neo-natside tegevused Saksamaal on tihenenud. 2.juunil tappis paremäärmuslane Saksamaa poliitiku Walter Lübcke, kes oli Merkeli põgenike poliitika toetaja.

Kuu lõpul said Saksamaa julgeolekuorganid jälile neonatside võrgustikule, mis oli koostanud poliitiliste oponentide tapmisnimekirju ning tellinud laibakotte.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles