E, 5.06.2023

Pakistan loodab peamistri visiidilt suhete silumist USA-ga

BNS
Facebook Twitter
Comments
Pakistani välisminister Shah Mehmood Qureshi pressikonverentsil Islamabadis.
Pakistani välisminister Shah Mehmood Qureshi pressikonverentsil Islamabadis. Foto: MIAN KHURSHEED/REUTERS

Pakistani välisminister Shah Mehmood Qureshi avaldas teisipäeval lootust, et peaminister Imran Khani eelseisev USA-visiit võimaldab siluda pingelisi suhteid Washingtoniga.

Visiit langeb ajale, kui Ühendriigid teevad suuri jõupingutusi varsti 18 aastat kestnud riigi pikima sõja lõpetamiseks Afganistanis. Vaatlejate hinnangul on Afganistani sõda üks Khani ja USA presidendi Donald Trumpi 22. juulile kavandatud kohtumise peateemasid. 

«Pakistan on hõlbustanud USA-Talibani kõnelusi heas usus, rõhutades, et need on jagatud vastutus,» lausus Qureshi Pakistani pealinnas Islamabadis seminaril. 

«Seetõttu on kohane töötada koostöö edasiviimise nimel Afganistani teemalt kahepoolsetele küsimustele, majandus- ja kaubanduskoostööle ning rahule ja stabiilsusele Lõuna-Aasias,» lausus ta. 

Khan ja Trump on mõlemad poliitikasse sisenenud kuulsused ning Pakistani peaminister on nimetanud võimalikku kohtumist Ühendriikide riigipeaga varem «mõruks pilliks,» mida alla neelata. 

Pakistani välisminister ütles teisipäeval aga, et Trumpi küllakutse Khanile peegeldab kahe liidri suhete «tähtsust mõlemale poolele.» 

USA ja Pakistani suhted on olnud Trumpi ametiajal turbulentsed ning Islamabad on Ühendriikide presidendi kriitika sagedane sihtmärk. 

Trump on süüdistanud Pakistani korduvalt suutmatuses äärmuslasi ohjeldada ja topeltmängu mängimises võitluses islamiliikumisega Taliban. 

Pakistan on süüdistused tagasi lükanud ja öelnud, et on maksnud terrorismivastases sõjas USA poole valimise eest kõrget hinda. 

Trump peatas eelmisel aastal 300 miljoni dollari väärtuses sõjalise abi Islamabadile, öeldes, et Pakistan ei ole pakkunud Washingtonile «muud kui valesid, pettust ja meie liidrite narrideks pidamist.» 

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles