Afganistanis sai Talibani rünnakus politsei peakorterile surma 12 inimest

Kiirabiauto rünnakupaika saabumas.

FOTO: CHINE NOUVELLE/SIPA / CHINE NOUVELLE/SIPA

Afganistani islamiliikumise Taliban rünnakus politsei peakorterile Kandahari linnas hukkus vähemalt 12 ja sai vigastada 89 inimest, teatasid ametnikud ja mässulised.

Rünnak tuli pärast mitut Washingtoni-Talibanirahukõneluste vooru, kus mõlemad teatasid edusammudest, mis siiski seni ei ole toonud vägivallale lõppu.

Talibani pressiesindaja Qari Yousuf Ahmadi ütles, et pärastlõunane rünnak Afganistani suuruselt teises linnas algas autopommiga ja hiljem jooksid relvastatud mässulised politsejaoskonnale tormi.

"Mitu raske- ja kergrelvadega pühasõdalast tungisid peakorterisse ja alustasid selle ruumides oma operatsioone," ütles ta.

Kandahari kuberneri pressiesindaja Baheed Ahmadi ütles AFP-le, et hukkus 12 inimest, neist üheksa tsiviilelanikku ja kolm korrakaitsjat. Veel 89 inimest sai viga.

Politseiülem Tadin Khani sõnul järgnes autopommile veel kaks plahvatust.

"Lahing on praegu läbi. Osa sõidukeid põlevad. Afganistani armee ja USA helikopterid on nüüd seal piirkonnas," ütles ta AFP-le.

Kandahari provintsi kuberner Hayatullah Hayat ütles, et Afganistani julgeolekuväed alustasid "puhastusoperatsiooni", et näha, kas mõni ründaja on veel alles.

Kaks päeva tagasi tulistasid kaks Afganistani sõjaväkke imbunud Talibani agenti surnuks Afganistani koloneli.

Esmaspäeval tappis Taliban riigi lääneosas vähemalt 20 eriüksuslast. Talibid korraldasid haarangu eriväelastele Badghisi provintsis Abkamaris.

USA instruktorite koolitatud Afganistani erioperatsioonide üksuse liikmed viivad riigis läbi enamiku ründeoperatsioone ning on kandnud suuri kaotusi. 

Afganistani kodusõda nõuab uusi ohvreid igapäevaselt, hoolimata USA ja Talibani rahukõnelustest. 

Tagasi üles