India kohus mõistis teismelise vägistanud ja tapnud mehe kümneks aastaks sunnitööle

15-aastase tüdruku tapnud ja vägistanud Samson D’Souza.

FOTO: INDRANIL MUKHERJEE / AFP / Scanpix

15-aastase Scarlett Keelingu mõrvanud ja vägistanud India mehele määrati karistuseks kümme aastat «jõulist vangistust» ehk sunnitööd.

Briti teismelise ema Fiona MacKeown oli otsusega rahul. «Ma lootsin, et mingi sarnane otsus tehakse. Sunnitöö karistus oli täpselt, mida tahtsime. Me ei taha, et ta end vanglas mugavalt tunneks,» ütles teismelise ema.

Perekond oli õnnelik, et kohtulahing lõpuks läbi sai. «See on aastaid olnud osa meie elust, tundub nagu see oleks igavesti kestnud,» ütles MacKeown.

«Jõuline vangistus» on India karistusseadustikus defineeritud kui vanglakaristus koos raske tööga. Seda, mida töö endast kujutab, täpsustatud ei ole.

MacKeowni advokaadi Vikram Varma sõnul lükkas üleeile India Goa osariigi ülemkohus ümber varasema otsuse ning mõistis Samson D’Souza süüdi mõrvas, kriminaalses kallaletungis, naise väärkohtlemises, narkootiliste ainete jagamises ja asitõendite hävitamises.

Tapetud teismelise ema Fiona MacKeown

FOTO: INDRANIL MUKHERJEE / AFP / Scanpix

Lisaks mõisteti ta süüdi Goa lastekaitsekoodeksi alusel suutmatuse eest lapsele turvalist elukohta pakkuda. Kohtuotsus langetati pärast 11 aastat kestnud lahingut õigluse nimel. Scarletti ema sõnul ei panustanud politseinikud piisavalt tõe väljaselgitamisse.

Scarletti sinikatega kaetud poolpaljas keha leiti populaarselt Anjuna rannalt Goa osariigi põhjaosas. Politseinikud arvasid esialgu, et teismeline uppus, kuid MacKeown nõudis korduslahkamist.

Surmajärgne juurdlus näitas, et tüdruk oli tarvitanud ecstasy't, kokaiini ja LSDd. Lisaks avastati lahkamisel 50 haava ja sinikat ning märke seksuaalsest väärkohtlemisest. Jõuti järeldusele, et D’Souza uimastas tüdruku narkootikumidega ning vägistas ta.

Juurdlus takerdus mitme asjaolu tõttu, näiteks prokuröri vahetumine, India aeglane kohtupidamine ja Briti tunnistajate saamatus anda tunnistusi. 2016. aastal mõisteti D’Souza Goa lastekohtus vägistamise ja tapmise süüdistuses õigeks. Perekond kaebas otsuse edasi.

Tagasi üles