Süüria loodeosas hukkus õhurünnakutes 18 tsiviilisikut
Üks hukkunutest oli noor ajakirjanik

Idlibi provints Süürias.

FOTO: ANAS AL-DYAB / AFP / Scanpix

Süüria mässuliste viimases kantsis Idlibi provintsis sai pühapäeval õhurünnakutes surma 18 tsiviilisikut, kelle seas noor ajakirjanik, teatasid vaatlejad. 

Hukkunud foto- ja videograaf Anas al-Dyab oli vabatahtliku päästeorganisatsiooni Valged Kiivrid liige, kes tegi kaastööd ka uudisteagentuurile AFP. Ajakirjanik sai surma Vene õhurünnakutes Khan Sheikhuni linnale, ütlesid päästjad ja vabaühendus Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus. 

Vaatluskeskuse sõnul varjas Dyab end koos kahe sissirühmituse Jaish el-Ezza liikmega kolmekorruselise hoone keldris, kui õhurünnak hoonet tabas. 

Valged Kiivrid teatasid Twitteris, et ühendus «leinab kangelase Anas al-Dyabi, vabatahtliku Süüria Kodanikukaitse Keskuse meediaaktivisti langemist Idlibis».  

AFP ajakirjanik nägi päästeorganisatsiooni liikmeid hüvasti jätmas oma sõbraga, kelle surnukeha oli asetatud paksule punasele tekile. 

Damaskuse režiim ja selle liitlane Venemaa on hoogustanud õhurünnakuid Idlibile alates aprilli lõpust, hoolimata Türgiga sõlmitud ja septembrist pärinevast puhvertsooni leppest, mis hoidis ära valitsusvägede pealetungi. 

Idlibi lõunaosas asuv Khan Sheikhun on saanud pommitamise tagajärjel eriti rängalt kannatada. ÜRO andmeil on tuhanded inimesed pidanud linnas oma kodudest lahkuma. 

Ülejäänud kümme pühapäeval hukkunud tsiviilisikut, nende seas kolm last, jätsid elu teistes Idlibi osades, teatas Vaatluskeskus. 

Tagasi üles