Puerto Rico kuberner ei kavatse ametist lahkuda

Meeleavaldajad San Juanis.

FOTO: Dennis M. Rivera Pichardo / AP

Rahva pahameele alla sattunud Puerto Rico kuberner Ricardo Rosselló teatas pühapäeval, et lahkub parteijuhi kohalt ega kandideeri enam uuesti valimistel, kuid keeldus ametist lahkumast, edastas kohalik meedia.

«Ma olen kuulanud ja ma kuulan teid ka täna. Ma olen teinud vigu ja olen vabandanud. Ma möönan, et vabandamisest ei piisa. Sel puhul teatan, et ma ei kandideeri järgmisel aastal enam kuberneriks,» kirjutas Rosselló sotsiaalvõrgustikus Twitter.

Rosselló lisas, et lahkub ühtlasi oma erakonna presidendi ametikohalt.

Puerto Ricos on tuhanded inimesed juba rohkem kui nädal järjest nõudnud korruptsioonis, seksismis ja homofoobias süüdistatud kuberneri tagasiastumist.

Puerto Rico on USA territoorium ja selle elanikud on Ühendriikide kodanikud. Piirkonnal pole aga osariigi staatust ja sellel pole esindajaid USA kongressis.

Rosselló sattus surve alla, kui USA föderaalagendid vahistasid korruptsioonisüüdistuste alusel mitu kohaliku valitsuse ametnikku, nende seas endise haridusministri Julia Keleheri.

Protestid lahvatasid pärast seda, kui uudisteorganisatsioon Center for Investigative Journalism avaldas 889 lehekülje jagu rakenduse Telegram sõnumeid, kus Rosselló ja veel 12 valitsuse meesliiget kritiseerivad ametnikke, poliitikuid ja ajakirjanikke.

Sõnumites jagavad nad üksteisega meeme, nalju ja seksistlikke solvanguid. Väljavõtted sõnumivahetusest avaldas kohalik päevaleht El Nuevo Dia.

Ühes vahetuses teeb piirkonna finantsjuht Christian Sobrino homofoobse remargi Ladina-Ameerika superstaari Martin suunal.

Martin, kelle tuntuimad lood on «Livin' la Vida Loca» ja «She Bangs», väljendas oma viha Twitteris avaldatud videos.

«Nad mõnitasid meie surnuid, nad mõnitasid naisi, nad mõnitasid LGBT kogukonda, nad heitsid nalja füüsilise ja vaimse puudega inimeste üle, nad heitsid nalja ülekaalulisuse üle,» märkis ta. «Sellest on küll, see ei lähe mitte.»

Meeleavaldajate pahameele taga on veel ka see, kuidas Rosselló tegeles 2017. aastal orkaan Mariaga, mis surmas 3000 inimest ja viis saare majanduskriisi.

Esmaspäeval peaks Puerto Ricot külastama USA välisminister Mike Pompeo.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles