Iraan teatas CIA spionaaživõrgu paljastamisest
Uuendatud kell 17.12!

Mees Teherani tänaval Iraani lipu taustal.

FOTO: AFP/SCANPIX

Iraani julgeolekuametid on vahistanud seoses USA Luure Keskagentuuri (CIA) spionaaživõrgustiku paljastamisega tänavu juunis 17 kahtlusalust, kellest osa on surma mõistetud, teatasid täna võimud. 

«Julgeolekuametid paljastasid 18. juunil CIA luurevõrgustiku,» ütles Iraani luureministeeriumi vastuluureosakonna juht Teheranis ajakirjanikele. «Need, kes sihilikult riiki reetsid, anti kohtuvõimude kätte. Osa tabatuist on mõistetud surma, osa pikaks ajaks vangi.»

Ametiisiku sõnul töötasid kahtlusalused tundlikes ja olulistes keskustes ning nendega seotud erasektori ettevõtetes töövõtjate või konsultantidena. Tuvastatud on 17 kahtlusalust, kõik iraanlased, kes tegutsesid üksteisest sõltumatult. Ametnik lisas, et osa kahtlusalustest värvati CIA «viisalõksu» abil. 

«Osale kahtlusalustest läheneti, kui nad viisat taotlesid, teistel oli viisa olemas ja CIA survestas neid, kui nad soovisid seda pikendada,» ütles vastuluureosakonna ülem. 

Iraan teatas juunis CIA-ga seotud spionaaživõrgustiku paljastamisest. Riikliku uudisteagentuuri IRNA teatel paljastas islamivabariik võrgustiku «koostöös liitlastega», kuid ei nimetanud ühtki riiki. 

USA president Donald Trump eitas täna teadet CIA spionaaživõrgustiku paljastamisest ja 17 väidetavalt USA luurega seotud kahtlusaluse vahistamisest. 

«Iraani teade CIA spioonide tabamisest on täielik vale. Null tõde,» kirjutas Trump Twitteris. «Järjekordne vale ja propaganda nagu teade drooni allatulistamisest läbikukkuva usurežiimi poolt, kes ei tea, mida teha.»

Tagasi üles