Soome-Vene piiril tappis karu põdra (12)

Copy
Karu ründamas Soome-Vene piiril põtra.
Karu ründamas Soome-Vene piiril põtra. Foto: Kainuun rajavartiosto

Soome piirivalve Kainuu kordoni kaamerasse jäi karu ja põdra kohtumine, mis lõppes viimasele surmavalt.

Kainuu piirivalvekordoni liikumisanduriga varustatud kaamera, mille eesmärk on salvestada piiril ilma loata liikuvaid isikuid, salvestas erakordse hetke laupäeval.

Pildi peal näeb karu ja põdra verist kokkusaamist, kui karu hambad põdra kaela löönud.

Kainuu piirivalvekordoni ülema, kapten Jussi Voutilaineni sõnul ei ole nad sellist asja varem näinud. Voutilainen ei avaldanud kaamera täpset asukohta, aga ütles selle olevat Kuusamo piiritsoonis. Tema sõnul asub kaamera alal, kuhu inimene ei satu juhuslikult.

Jussi Voutilaineni sõnul kaotas põder karuga kohtumisel elu. Tema sõnul ei paista kaamerapildil põdra korjust, aga salvestatud piltide põhjal võib oletada, et karu on käinud oma saaki mitu korda söömas.

Voutilaineni sõnul ei ole teada, kummalt poolt piiri karu tuli. «Seal on Soome poolel põdraaed. Ta (karu) oli põdraaia läänepoolel, kuid põhimõtteliselt võib selles olla loomade liikumiseks auke, kust ta mõnest kohast võis läbi tulla». Põdraaed ei kata aga kogu piiri ja näiteks talvel võis karu tulla ka üle vee, nii et ei saa välistada, et karu võis tulla idast.

Kainuu piirivalvekordon jagas pilti ka Twitteris.

Piirivalvurite sõnul jälgivad nad iga liikumist piiril ning kaamerapildile jääb erinevaid loomi. Kõnealune juhtum oli nende sõnul aga eriline.

Kommentaarid (12)
Copy
Tagasi üles