Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Tippkuti järg tehti Hiinale sobivaks

Tom Cruise Comic-Con International messil 18. juulil 2019 San Diegos FOTO: Chris Pizzello / AP / Scanpix

Tippkuti järjefilmi (Top Gun) treileris märkasid tähelepanelikud fännid detailimuutust, mis meeldib Hiinale. Nimelt eemaldati filmi teategelase jakilt Taiwani ning Jaapani lipud ning asendati sarnaste embleemidega.

1986. aastal esmakordselt kinodesse jõudnud Tippkutt on saamas järje järgneval aastal. Eelmisel nädalal avaldatud treileris on aga näha aga kahte muudatust, mis tehti Tom Cruise kehastatud Mavericki jakil.

Nimelt on kadunud jakilt Jaapani ja Taiwani lipud ning need on asendatud sarnastes värvides olevate sümbolitega. Uued sümbolid ei ole aga erinevalt ÜRO ja USA lippudest seostatavad ühegi riigiga.

Sotsiaalmeedias on lippude muutmine kaasa toonud aga spekulatsiooni, et tegu oli katsega lepitada Hiinat. Mitmed Twitteri kasutajad tõid välja, et Hiina tehnoloogia gigant Tencent on üks Paramounti partnereid filmi tootmisel. Nii Paramount Pictures kui Tencent ei ole seni vastanud CNN-i palvele kommenteerida neid väiteid.

Hiina suhted mõlema riigiga on olnud problemaatilised. Kui suhted Jaapaniga on pingelised Ida-Hiina mere saarte tõttu, siis Taiwani peab Hiina osaks endast ning mitte eraldiseisvaks riigiks. Hiina ja Taiwan on aga eksisteerinud eraldi aastast 1949, mil Mandri-Hiinas kodusõja kaotanud vabariiklased seadsid üles oma valitsuse Taiwanis.

Hiina valitsus on seadnud ranged standardid filmidele, mida riigis näidata võib. Piiratud on ka välisfilmide arv, mida riigis võib kasumi eesmärgil näidata. Seetõttu on ka suurenenud Ameerika filmitootjate koostöö Hiina filmitootjatega - parandamaks oma võimalusi saada Hiina kinosaalidesse.

Tagasi üles
Back