iDeal kampaania

Mali rünnaku eest võttis vastutuse tuntud terroribränd

Barkhane'il teenivad Prantsuse sõdurid ootamas maanduvat Chinook kopterit.

FOTO: DAPHNE BENOIT / AFP / SCANPIX

Kui kaitseväe juhataja Martin Herem teisipäevasel pressikonverentsil ajakirjanikele Gao rünnaku asjaoludest rääkis, polnud keegi selle korraldamise eest vastutust veel võtnud.

Herem märkis samas, et tolles piirkonnas tegutsevad nii Al-Qaeda kui ISISe järgijad. Tema andmeil oli tugevam ISISe esindus.

Nüüd on sotsiaalmeediasse jõudnud teated, et rünnaku eest võttis vastutuse Al-Qaeda kohalik haru. Samade allikate kohaselt oli ründajaid kolm. Kõik said baasiväravas, kus nende sõiduk-autopomm lõhkes või õhku lasti, surma.

Rünnak juhtus esmaspäeval kohaliku aja järgi kell 15.45 Gao baasi pääslas, kus olid parajasti valves Eesti ja Prantsuse sõdurid. Lõhkekehaga auto üritas Prantsusmaa juhitava lahingmissiooni baasi sisse tungida.

Eesti kaitseväelasi sai intsidendi käigus haavata kuus. Kannatanute seas oli ka nende Prantsuse kolleege ja kohalikke tsiviilelanikke.

Barkhane'il teenib praegu 47 Eesti kaitseväelast. Lisaks on Eesti esindatud Malis ka ÜRO rahuvalvemissioonil MINUSMA ja ELi väljaõppemissioonil EUTM Mali.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles