Saada vihje

ÜRO: Kongo DV-s on poole aastaga hukatud ligi 700 inimest

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kongo DV valitsusvägede sõdurid.
Kongo DV valitsusvägede sõdurid. Foto: JOHN WESSELS / AFP

Kongo Demokraatlikus Vabariigis on sel aastal kohtuväliselt või kiirkorras hukatud ligi 700 inimest, kolmandiku hukkamistest on läbi viinud julgeolekujõud, teatas ÜRO.

Detsembrikuiste presidendivalimiste järel on julgeoleku- ja korrakaitseametnikud andnud korralduse vähemalt 245 kohtuväliseks hukkamiseks, relvarühmitused on hukanud vähemalt 418 inimest, selgub ÜRO inimõigusbüroo (UNJHRO) poolaastaraportist.

Organisatsioon on dokumenteerinud ka 3039 inimõigusrikkumist ja kuritarvitust, ütles UNJHRO Kongo DV direktor Abdul Aziz Thioye. Seda on vähem kui eelmise aasta sama aja 3324 juhtumit.

Julgeolekujõudude liikmed vastutavad 59 protsendi rikkumiste eest, relvarühmituste süüks jääb 41 protsenti, selgus raportist. 

Kommentaarid
Tagasi üles