Arvatavad häkkerid ründasid Brasiilia presidendi telefoni

Brasiilia presidendi Jair Bolsonaro mobiiltelefoni ründas väidetavalt rühm häkkereid.

FOTO: Eraldo Peres / AP/ Scanpix Baltics

Brasiilia presidendi Jair Bolsonaro mobiiltelefoni ründas väidetavalt rühm häkkereid, keda süüdistatakse ka ulatusliku korruptsioonijuurdluse uurijate telefonide sihikulevõtmises, ütles justiitsministeerium.

Teisipäeval peeti kinni neli inimest, keda süüdistatakse justiitsminister Sérgio Moro ja nn autopesujuurdluse prokuröride telefonidesse häkkimises.

Moro sõnul on nelik allikaks neile, kes avaldasid ebaseaduslikult omandatud sõnumid. Minister viitas viimastel nädalatel uurivas portaalis Intercept avaldatud vestlustele. 

Lekitatud sõnumitest selgub, et autopesujuurdlust juhtinud endine kohtunik Moro, tegi süüdistajatega koostööd, et takistada vangi pandud vasakpoolset ekspresidenti Luiz Inácio Lula da Silvat 2018. aasta presidendivalimistel kandideerimast.

Moro kinnitab, et pole midagi valesti teinud ning keeldub skandaalist hoolimata ametist lahkumast. Tema väitel häkkisid kurjategijad telefonidesse, et juurdlusest tulenevaid otsuseid muuta.

Bolsonarot on informeeritud tema mobiiltelefoni tungimisest, ütles justiitsministeerium avalduses. Millal häkkimine toimus ja kas häkkerid ka mingeid andmeid said, avalduses ei täpsustatud.

«Ma olen strateegilise informatsiooniga alati ettevaatlik,» kinnitas president ise neljapäeval ajakirjanikele.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles