Läti blokeeris ELi Vene sanktsioonidele viidates portaali Baltnews

Läti välisminister Edgars Rinkēvičs.

FOTO: ATTILA KISBENEDEK/AFP/Scanpix

Läti ülikooli matemaatika- ja arvutiteaduste instituut, mis haldab Läti veebidomeenide registrit, blokeeris ligipääsu veebiportaalile baltnews.lv, kuna Läti välisministeerium edastas neile teate, mis viitas Euroopa Liidu sanktsioonidele. 

Läti välisminister Edgars Rinkēvičsi suhtekorraldaja Mārtiņš Drēģeris ütles uudisteagentuurile LETA, et 23. juulil ministeerium saatis instituudile kirja, milles oli kirjas, et portaali baltnews.lv registreeritud omanik on Vene infoagentuur Rossija Sevodnja. Viimast juhib Dmitri Kisseljov, kes on kantud Euroopa Liidu poolt sanktsioneeritute nimekirja. 

Ministeerium viitas kirjas sanktsioonidele, mis kehtestati Euroopa Liidu poolt pärast 2014. aasta Krimmi annekteerimist Venemaa poolt ning ka Moskva tegevust Donbassis. 

Euroopa Liidu sanktsioneeritute nimekirjas on ka Venemaa tuntud meediategelena Dmitry Kisseljov Ukraina territoriaalset terviklikkust, suveräänsust ja iseseisvust õõnestavate tegude eest. Dokumentides on Euroopa Liit kirjeldanud Rossija Sevodnja agentuuri kui üht keskset tegurit Venemaa riiklikus propagandas. 

Instituudile saadetud kirjas selgitas välisministeerium, et Euroopa Liidu regulatsioonid sanktsioonide puhul on kooskõlas Läti sanktsioone puudutava seadusega, seega on see Lätile siduv. Drēģeris ütles, et baltnews.lt on aga kommertsprojekt, mille omanikuks on EL-i sanktsioonide alla käiv juriidiline isik, edastas Läti ringhääling

Kolme aasta eest edastas uurivate ajakirjanike grupp Re:Baltica, kuidas Balti riikides tegutsevad Baltnewsi portaalid on juhitud kommertsskeemi kaudu Venemaa riigi poolt.

Tagasi üles