Miks India ja Pakistan Kashmiri pärast võitlevad?

Pakistani kontrollitud Kashmiris põletavad meeleavaldajad India lippu, millel on kujutatud ka India peaministrit Narendra Modi. Kui India kontrollitud Kashmiris blokeeriti mobiilside ning interneti levi, siis Pakistani kontrollitud Kashmiri see ei puudutanud.

FOTO: SAJJAD QAYYUM / AFP / Scanpix

India valitsus otsustas esmaspäeval kaotada ära Kashmiri autonoomia, mis anti piirkonnale vastutasuks liitumise eest. Juba seitsekümmend aastat on Kashmir olnud võitlusväljaks Indiale ja Pakistanile, mis mõlemad peavad regiooni enda omaks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

India siseminister Amit Shah andis esmaspäeval parlamendile teada, et valitsus kaotab ära Kashmiri autonoomia ning seni India poolt kontrollitav ala jaotatakse kaheks liiduterritooriumiks. Otsuse järgi säilitavad Jammu ja Kashmir oma parlamendi, budistide enamusega Ladakh läheb aga keskvalitsuse otsevõimu alla.

Vahetult enne otsuse teatavakstegemist katkestasid India võimud piirkonnas telefoni- ja internetiühenduse, saatsid alale lisanduvalt 70 000 sõdurit ning kehtestasid liikumiskeelu, vahendab BNS.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles