N, 21.09.2023

Tuneesia peaminister Chahed teatas presidendiks kandideerimisest

Facebook
Comments
Youssef Chahed.
Youssef Chahed. Foto: FETHI BELAID / AFP

Tuneesia peaminister Youssef Chahed teatas neljapäeval presidendiks kandideerimisest järgmisel kuul korraldatavatel valimistel.

"Ma olen põhjalikult kaalunud ja otsustanud kandideerida vabariigi presidendiks," ütles 43-aastane Chahed oma erakonna Tahya Tounes koosolekul.

Tuneesia noorima peaministri pearivaaliks on Abdelfattah Mourou islamistide parteist Ennahdha ja vastuoluline meediamagnaat Nabil Karoui.

Chahedi sõnul tahab ta lammutada vana süsteemi ja anda lootust kõigile tuneeslastele, kelle seas ka noored, et neil on võimalik saavutada edu ning pääseda riigis tähtsatele positsioonidele.

Chahedi Tahya Tounes on riigis suuruselt teine partei pärast erakonda Ennahdha.

Ennahdha tegi juba möödunud nädalal teatavaks, et nende kandidaadiks on 71-aastane Mourou. Mourou määrati juulis pärast president Beji Caid Essebsi surma ajutiseks parlamendispiikriks. 

Ennahdha võitis esimesed valimised pärast diktaator Zine El Abidine Ben Ali kukutanud 2011. aasta ülestõusu ning on praegu parlamendi suurim partei.

Mouroud tuntakse mõõduka poliitikuna, ta on üks 1981. aastal tegevust alustanud Ennahdha asutajaliikmeid.

Kandidaatide registreerimiseks on aega 9. augustini, valimised on 15. septembril. Valimiskomisjonile on esitatud juba 28 kandidaati.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles