Soomes kahtlustatakse meest seksuaalkuriteos 52 tüdruku vastu

FOTO: Heikki Saukkomaa / AFP / Scanpix

Soomes kahtlustatakse Espoost pärit meest seksuaalkuriteo toimepanemises 52 tüdruku vastu.

Uusimaa politsei kahtlustab, et umbes 30-aastane mees pani seksuaalkuriteod toime aastatel 2018 ja 2019. Tema ohvrid olid 9-15-aastased tüdrukud ning pärit Soome eri paigust.

Eeluurimisel selgus, et kahtlusalune lähenes ohvritele sotsiaalmeedias. Instagramis ja Snapchatis peetud vestlused algasid rahulikult, kuid omandasid kiiresti seksuaalse alatooni. Politsei andmeil palus ta ohvritelt video- ja pildimaterjali ning saatis tüdrukutele neid ka ise. 

Politsei senistel andmetel ohvrid kahtlusalusega näost näkku ei kohtunud. Politsei asus asja uurima pärast seda, kui üks ohvritest selle aasta algul politseisse pöördus.

Uurimist juhtiva kriminaalkomissari Max Bocki sõnul on murettekitav, et lapsed ei rääkinud juhtunust täiskasvanule. Tema sõnul näitavad märgid, et lapsed häbenesid juhtunut.

«Loodan, et vanemad räägivad lastega sellest, kuidas sotsiaalmeedias tuleks käituda ja ka seda, et mida teha, kui täiskasvanu pöördub lapse poole eriliste sõnumitega. Lapsi tuleb innustada rääkima otsekohe juhtunust usaldusväärsele täiskasvanule, kes võib aidata lastel probleemiga tegeleda ning kes vajadusel teavitab politseid.»

Kahtlusalune on trellide taga märtsi algusest. Menetlus on praeguseks nii kaugel, et korrakaitsjad asuvad otsustama, kas kahtlusalusele esitatakse süüdistus või mitte.

Tagasi üles