Fotolavastus: mägironimisega eputanud Prantsuse poliitik tabati haledalt valelt

Prantsuse poliitik Éric Woerth postitas sotsiaalmeediasse foto, kus ta näiliselt turnib Alpides üles püstisest jääseinast.

FOTO: Éric Woerth / Twitter

Prantsusmaa parlamendi kogenud konservatiivne saadik Éric Woerth postitas mõne päeva eest sotsiaalmeediasse pildi, mis jätab mulje, nagu roniks ta kirkaga üles peaaegu püstloodis jääseinast, kuid teda Twitteris jälgivad inimesed asusid mees naeruvääristama, sest mitu detaili fotol tõestavad, et pigem lamas Woerth hoopis üsna tasasel pinnal.

Kui Woerthi foto tundub kujutavat teda turnimas üles järsust seinast Alpides, siis kommentaatorite hinnangul on ta foto nuka muutnud, et jätta muljet märksa suuremast tõusust, kui antud kohas tegelikult on.

Pildil on näha, kuidas 63-aastane poliitik turnib köite ja kirka abil jäisel pinnal Aiguille d'Argentière’i mäel, olles sisuliselt liibunud jääseina vastu. Samas taustal on näha inimesi, kel pole mingit probleemi näiliselt püstisel jääseinal tavapäraselt kõndimisega.

«Kõige muljetavaldavamad on kaks inimest foto paremas ääres, kes seisavad horisontaalselt,» vastas Woerthile üks Twitteri-kasutaja.

Samuti toodi välja, et poliitiku jope on tema kõhu peal mäe suunas rippu ning ka jope lukuots ripub mäeseina poole, mis kõiki gravitatsioonireegleid arvestades viitab sellele, et ta lihtsalt lamas foto tegemise ajal käpuli maas.

«Poliitikud on meeleheitel!» naljatles Twitteri-kasutaja, kes lukuotsa kummalisele suunale tähelepanu juhtis.

Lisaks lebavad köied lõdvalt maas, kuigi mäeseinal ronides peaks need olema pingul ning alpinisti toetama.

Woerth, kes 2010. aastal astus toonase presidendi Nicolas Sarkozy valitsusest tööministri kohalt tagasi süüdistatuna kampaaniarahadega sahkerdamises, kuid mõisteti hiljem õigeks, on jäänud siiski endale kindlaks ja väidab, et mägironimisfoto on igati tõene.

Muu hulgas viskab ta nalja, et vallandunud on kommentaaridelaviin ja selgitab, et tegu on ohtliku nähtusega mägedes.

Lisaks ise enda kaitsmisele jagas Woerth teda mägimatkal saatnud giidi Jean-Franck Charlet’ Facebooki-postitust, milles viimane kiitis poliitiku osavust mägironijana.

Tagasi üles