iDeal kampaania

Itaalia kaitseminister tõkestas Salvini määruse migrandilaeva suhtes

Itaalia kaitseminister Elisabetta Trenta.

FOTO: Reuters/ScanPix

Itaalia kaitseminister tõkestas täna siseminister Matteo Salvini määruse, millega viimane tahtis takistada 147 pagulast vedava päästelaeva Open Arms sisenemist Itaalia vetesse.

Salvini allkirjastas varem sel kuul määruse, millega keelas Hispaania vabaühenduse Proactiva Open Armsi laeva sisenemise Itaalia territoriaalvetesse. Ministri sõnul oli see vajalik, et kaitsta avalikku korda.

Proactiva kaebas määruse halduskohtusse, mis kolmapäeval selle tühistas.

Seejärel allkirjastas Salvini uue määruse laeva tõkestamiseks, kuid tema võim on nõrgenenud, sest läinud nädalal otsustas ta võtta valitsuskoalitsioonilt oma paremäärmusliku Põhjaliiga toetuse.

Eliidivastase Viie Tähe Liikumise (M5S) kaitseminister Elisabetta Trenta, kes pidi Salvini määrusele omapoolse heakskiidu andma, teatas, et ei tee seda.

«Ma tegin selle otsuse kindlatel õiguslikel põhjustel, kuulates oma südametunnistust,» ütles Trenta.

«Me ei tohi hetkekski unustada, et nende viimase paari päeva poleemika taga on lapsed ja noored, kes on kannatanud kõikvõimaliku vägivalla ja ahistamise tagajärjel. Poliitika ei tohi kunagi silmist lasta inimsust,» lausus ta.

Päästelaev Open Arms oli neljapäeval ankrus Itaalia Lampedusa saare lähistel.

Nii Itaalia kui Malta on keelanud Open Armsil oma sadamatesse sisenemise, kuid kolmapäeval läkitas Trenata kaks laeva Open Armsi juurde, et päästa 32 alaealist, kes on juba kaks nädalat selle pardal olnud.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles