Niinistö ja Putini kokkusaamised kui tavapärane praktika

Soome president Sauli Niinistö (vasakul) ja Venemaa president Vladimir Putin (paremal) 2018. aastal.

FOTO: Alexander Vilf / Sputnik / Scanpix

Sel nädalal tuleb Venemaa president Vladimir Putin juba mitmendat korda Soome, kus ta kolmapäeval kohtub Soome presidendi Sauli Niinistöga.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Putin on presidendina Soomes käinud viis korda ning Soome presidendid Venemaal Putini ametiajal üle 20 korra. Peaministrina käis Putin Soomes samuti mitmeid kordi ning tihedam läbikäimine ongi tekkinud just Putini ja Niinistö vahel.

Esimest korda kohtusid Niinistö ja Putin 2012. aastal Venemaal ning seejärel aasta hiljem Soomes. Niinistö, kes üritab olla nii neutraalne kui võimalik, on suutnud tekitada teatud usaldussuhte enda ja Putini vahele. Niinistöt on peetud n-ö «isalikuks» figuuriks, kellega Putinil on palju ühist, näiteks armastus hoki vastu.

2013. aastal, kui Putin esimest korda Soomes käis, külastati koos Niinistöga Turu linna, osaledes Turu ja Peterburi sõpruslinluse 60.aastapäeval. Soome presidendikantselei väitel arutati majandusküsimusi ning Putini vaateid G8 kohtumisest ja olukorrast Süürias. Üldiselt oli aga tegemist rahuliku visiidiga, kus suurte küsimuste lahendamist ei toimunud.

Tagasi üles