Burkina Fasos sai terrorirünnakus surma vähemalt 12 sõdurit

Burkina Faso armeepatrull.

FOTO: JOE PENNEY / REUTERS

Burkina Fasos sai esmaspäeval terrorirünnakus surma vähemalt 12 sõdurit, teatas õhtul armee.

Rünnak leidis aset Soumi provintsis asuvas Koutougou piirkonnas.

«Rünnaku sihtmärgiks oli Koutougous asuv armee tugipunkt. Esialgsetel andmetel sai vähemalt tosin sõjaväelast surma ja mitmed haavata,» kirjutati sõjaväe avalduses.

Mõnede julgeolekuallikate hinnangul võis rünnakus surma saada koguni 20 inimest.

«Ründajad kasutasid raskerelvastust ja põletasid maha suure osa laagrist koos varustusega. Vastuseks sellele barbaarsele rünnakule alustati laialdast õhu- ja maavägede operatsiooni, mis viis paljude terroristide hävitamiseni,» lisati armee ülemjuhatuse teadaandes.

Burkina Faso on hädas üha kasvava äärmusislamistide vägivallaga riigis. Burkina Faso rahutus põhjaosas ründasid džihadistid alles juuli lõpus Diblou küla, kus tapeti 15 inimest.

Burkina Faso parlament pikendas juuli keskel džihadistide vägivalla tõttu osades provintsides kehtestatud eriolukorda kuue kuu võrra jaanuarini.

Saheli piirkonnas asuv vaesunud Burkina Faso on üritanud seljatada islamiäärmuslaste vägivalda viimased neli aastat. Vägivald algas riigi põhjaosast, kuid levis itta piirile Togo ja Beniniga.

Eriolukord kehtib 14 provintsis, mis asuvad riigi 13 halduspiirkonnast seitsmes.

Detsembris kehtestatud eriolukord annab julgeolekujõududele õiguse otsida läbi kodusid ning piirata liikumis- ja kogunemisvabadust.

Selle 12. jaanuarini pikendamise «eesmärk on toetada võitlust ebaturvalisusega ning annab julgeoleku- ja kaitsejõududele rohkem võimalusi ja vahendeid» oma eesmärkide täitmiseks, teatas parlament.

Enamik Burkina Fasos toimuvatest rünnakutest omistatakse islamiäärmuslikele rühmitustele Ansarul Islam, mis tõstis pead Mali piiri juures 2016. aasta detsembris, ning JNIM, mis vandus truudust Islami Magribi Al-Qaedale.

Arvatakse, et mõlemad rühmitused on tapnud 2015. aastast üle 450 inimese. Pealinna Ouagadougout on rünnatud kolm korda.

Tagasi üles