Türgi taunis oma sõjaväekonvoi ründamist Süürias

Türgi sõjaväekolonn Idlibis.

FOTO: OMAR HAJ KADOUR / AFP

Türgi kaitseministeerium mõistis esmaspäeval jõuliselt hukka õhurünnaku oma Süüria Idlibi provintsi läbivale sõjaväekonvoile, nimetades seda Venemaaga sõlmitud lepete rikkumiseks.

«Hoolimata meie korduvatest hoiatustest Vene Föderatsioonile, jätkuvad Idlibi provintsis režiimi vägede sõjalised operatsioonid, mis rikuvad olemasolevaid memorandumeid ja kokkuleppeid Vene Föderatsiooniga,» märkis ministeerium avalduses. 

Türgi teatel hukkus rünnakus kolm ja sai haavata 12 tsiviilisikut. Süüria presidendi Bashar al-Assadi vastu võitlevaid ülestõusnuid toetav Ankara süüdistas õhulöögis režiimi vägesid. 

Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus teatas, et rünnaku korraldasid Süüria ja Vene õhujõud ning selle eesmärk oli takistada konvoi liikumist läbi Idlibi provintsi. 

Kaitseminister Hulusi Akar hoiatas eelmisel nädalal, et Türgi ei kavatse kannatada rünnakuid oma sõjaväelaste ja vaatlejate vastu Süürias asuva Idlibi provintsi deeskalatsioonitsoonis ja on valmis rakendama vastumeetmeid.

«Me teatasime avalikult Venemaale, et oleme valmis kõige otsustavamateks sammudeks vastuseks sõjaväelaste tulistamisele Idlibis. Venemaa seob Türgi sõjaväelaste tulistamiste fakti Süüria armee tehtud vigadega,» ütles Akar.

Kaitseministri sõnul asuvad nende sõjaväelased Idlibis 12 vaatluspunktis ja edaspidi vastatakse tulistamistele võimsate vastulöökidega.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles