Helsingit tabas paduvihm

Pilt on illustratiivne.

FOTO: OLAF KRAAK / ANP / SCANPIX

Paduvihm tabas varahommikul Lõuna-Soomet, kus on õhtul oodata uusi sajuhooge. 

Soome ilmateenistuse teatel tuli kõige rohkem sademeid hommikul kella viie ja kümne vahel, kui Helsingi kesklinnas olev mõõtejaam mõõtis kokku 55,9 millimeetrit sademeid. Espoo linna Tapiola mõõtejaam mõõtis 47,5 millimeetrit sademeid.

Soome ilmaennustusteenuse Forecani järgi ületati laussademete piirmäär täna Kouvolas, Helsingis, Lohjal, Espoos ja Salos. Forecan meteroloogi Jenna Salmineni sõnul on täna Soomes oodata vihma Lõuna-Soomest kuni Lapimaa lõunapoolsematele aladele. Pilved liiguvad vaikselt ida suunas.

Helsingi Ühistranspordikeskus teatas hommikul oma kodulehel, et metroorongid ei peatu Raudteejaama peatuses uputuse tõttu. Olukorra jätkumist arvati kestvat kuni kella üheni päeval. Helsingi päästekeskuse sõnul on ka Elieli parkimismaja ning Kämp Galleria ostukeskuse parkla uputuse tõttu suletud.

«Hommikul kell 6 alanud võimsa saju tulemusel on Helsingi päästekeskusel olnud 27 vesiõnnetustest põhjustatud väljakutset. Tõsisemad juhtumid on hetkel olnud Raudteejaama metrooliikluses ja Elieli parkimismajas. Metroorongid ei peatu hetkel Rauteejaama metroopeatuses, kuid muidu liiklus toimib», teatas Helsingi päästekeskus.

«Elieli parkimismajas oli kohati 1-1,5 meetrit vett, mida ollakse pumpamas ära. Täpsemat hinnangut veekahjustuste määrast ei saa veel anda. Ilmaennustuste järgi võimsad vihmad jätkuvad ööpäeva lõpuni, mistõttu kinnisvaraomanikud peaksid valmistuma veekahjustuste tõrjumiseks.»

Tagasi üles
Back