iDeal kampaania

Trumpi endine pressiesindaja läheb tööle presidendi lemmikkanalisse

Ameerika Ühendriikide president Donald Trump koos endise pressiesindaja Sarah Sandersiga.

FOTO: Kevin Lamarque / Reuters / Scanpix

Ameerika Ühendriikide presidendi Donald Trump endine pressiesindaja Sarah Sanders teatas, et alustab peagi tööd telekanalis Fox News. Teatavasti on tegemist president Trumpi lemmikkanaliga.

Ajakirjanik David Smith kirjutas hiljuti The Guardiani veergudel, et president Donald Trumpi ja konservatiivse telekanali Fox News suhe on kui üks tugevamaid abielusid meelelahutusmaailmas. 

Portaal Business Insider kirjutas eile, et Trumpi armastus telekanali vastu on ammu kinnitust leidnud. On teada, et Trump vaatab Fox Newsi mõnikord mitu tundi järjest, ka on tulnud ette, et Trump kirjutab telekanali programmist märkmeid Twitterisse. Kuuldavasti on ta mõnikord helistanud nõuannete saamiseks isegi telekanali saatejuhtidele.

Aasta alguses avalikustas ajakiri New Yorker, et Fox Newsi uudistetoimetus vaikis enne 2016. aasta presidendivalimisi teadlikult maha Trumpi afääri pornostaar Stormy Danielsiga.

Nüüd teatas Trumpi endine pressiesindaja Twitteris, et läheb telekanalisse tööle.

Seejuures pole endine pressiesindaja Sarah Huckabee Sanders sugugi esimene Trumpi administratsiooniga tihedalt seotud olnud inimene, kes pärast töösuhtle lõppemist Valges Majas uue ametikoha nimetatud telekanalis leiab.

Enne Sandersit on Fox Newsiga liitunud endine Valge Maja kommunikatsioonidirektor Hope Hicks ja endine Valge Maja pressiesindaja asetäitja Raj Shah.

Ent märgata on ka inimeste vastupidist liikumist. Nii on Fox Newsist Valgesse Majja tööle asunud Bill Shine, kes oli varem Fox Newsi kaasjuht, aga asus mullu tööle kõrgetasemelisel kommunikatsioonivaldkonna ametikohal Trumpi administratsiooni juures. 

Portaali Business Insider andmetel on Valgest Majast Fox Newsi või vastupidi tööle asunud kokku 21 inimest.

Juunis Trumpi pressiesindaja kohalt lahkunud Sanders teeb oma debüüdi telekanali otse-eetris 6. septembril.

Kriitikute sõnul on Sandersi suundumine meediasse kohatu, sest Trumpi pressiesindajana suhtus ta ajakirjanikesse kehvasti ja tema ametiajal lõpetati muidu traditsiooniks olnud igapäevased Valge Maja pressikonverentsid.

Samuti seisis Sanders truult Trump kõrval hetkedel, kui president julmalt meediat ründas. 

«Kuidas peaksime kohtlema endist Valge Maja ametnikku, kes eksitas avalikkust, aga soovib nüüd saavutada kuulsust ja privileege?,» küsis uudisteportaal CNN.

Ent presidendi pressiesindaja asumine tööle meediasse pole midagi tavapäratut. President Bill Clintoni administratsioonis töötanud pressiesindaja George Stephanopoulos läks pärast Valges Majas töö lõpetamist tööle telekanalisse ABC News. President Barack Obama administratsioonist lahkust CNN-i ridadesse Jay Carney.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles