USA demokraatide presidendikandidaadiks pürgijate hulk vähenes taas

USA kongressi esindajatekoja saadik Seth Moulton loobus pürgimisest demokraatide presidendikandidaadiks.

FOTO: AFP / Scanpix

USA kongressi esindajatekoja liige Seth Moulton ei pürgi enam Demokraatliku Partei presidendikandidaadiks, teatas täna Ühendriikide meedia. 

Massachusettsi osariigi saadik esindajatekojas Moulton on juba neljas demokraatide kandidaat, kes on nõrga toetuse järel arvamusküsitlustes kandideerimisest loobunud. 

«Ma arvan, et see on ilmselgelt nüüd kolme hobuse võidujooks (Joe) Bideni, (Elizabeth) Warreni ja (Bernie) Sandersi vahel ning see on tegelikult debatt selle üle, kui kaugele vasakule erakond kalduma peaks,» ütles Moulton väljaandele The Boston Globe. 

Moulton kuulutab oma kampaania lõpu ametlikult välja hiljem reedel, demokraatide rahvuskomitees peetavas kõnes, teatas The New York Times. 

Kolmapäeval teatas kandidatuurist loobumisest Washingtoni kuberner Jay Inslee. Esimesena loobus demokraatide kandidaadiks pürgimisest California saadik Eric Swalwell, varsti pärast teda loobus endine Colorado kuberner John Hickenlooper. 

Demokraatide järgmine valimisdebatt peaks toimuma septembris. Sellest osavõtmiseks peavad kandidaadid olema kogunud kahe protsendi suuruse toetuse arvamusküsitlustes ning vähemalt 130 000 erinevat doonorit enam kui 20 erinevas osariigis. 

Praeguse seisuga vastab nendele nõudmistele vaid kümme kandidaati 21-st.

Arvamusküsitluste järgi toetavad valijad kõige rohkem endist asepresidenti Bidenit, kellele järgnevad Sanders, Warren ja Kamala Harris. 

USA korralised presidendivalimised, kus valitakse president ja asepresident, toimuvad 2020. aasta novembris. 

USA president Donald Trump kinnitas, et tahaks 2020. aasta valimistele minna koos oma asepresidendi Michael Pence'iga, vahendas meedia hiljuti.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles