Brasiilia sõjavägi alustab Amazonase metsapõlengute kustutamist

Leekides Amazonas.

FOTO: BRUNO KELLY/REUTERS

Brasiilia sõjavägi valmistus laupäeval suunduma võitlema Amazonase metsapõlengutega, mis tõid kaasa valitsusvastased protestid ja rahvusvahelised üleskutsed tegutsema.

Kaitseminister Fernando Azevedo ütles, et 44 000 sõjaväelast on valmis enneolematuks operatsiooniks neljas osariigis, mis on palunud föderaalabi põlengute kustutamiseks. Need osariigid on Roraima, Rondônia, Tocantins ja Para.

Sõjaväe esimeseks missiooniks on 700 sõjaväelase suundumine Rondonia osariigi pealinna Porto Velho ümbrusesse, ütles Azevedo. Ta lisas, et sõjavägi kasutab kaht C-130 Hercules lennukit, mis suudavad puistata leekidele korraga 12 000 liitrit vett.

Brasiilia sõjaväe operatsioon järgneb ägedale kriitikale president Jair Bolsonaro vastu, kes pole suutnud kriisi ohjeldamisega toime tulla. Reedel andis president relvajõududele volitused võitlemaks metsapõlengute vastu ja lubas kaitsta Amazonase piirkonda.

Azevedo sõnul näitab see Bolsonaro valitsuse väga kiiret reageerimist.

Kaitseminister ütles, et ka USA president Donald Trump pakkus Twitteri säutsus abi võitluseks Brasiilia maastikupõlengutega, kuid konkreetset kontakti ei ole võetud.

Bolsonaro on varem nimetanud vihmametsade kaitsmist takistuseks Brasiilia majandusarengule.

Metsapõlengud on Brasiilia iga-aastasel kuivaperioodil tavalised, kuid on sel aastal tavatult laialt levinud. Sel aastal on registreeritud ligi 77 000 metsa- ja maastikupõlengut, mis on 85 protsenti rohkem kui mullu samal ajal.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles