Hongkongi politsei kasutas protestijate vastu esmakordselt veekahureid

An anti-extradition bill protester throws eggs as protesters clash with riot police during a rally to demand democracy and political reforms, at Tsuen Wan, in Hong Kong, China August 25, 2019. REUTERS/Tyrone Siu

FOTO: TYRONE SIU / REUTERS

Hongkongi politsei kasutas täna esmakordselt meeleavaldajate vastu veekahureid, mida linna kolm kuud raputanud rahutustes pole varem välja toodud.

Meeleavaldused Hongkongis olid algselt suunatud väljaandmiseelnõu vastu Mandri-Hiinale, kuid on praegu kasvanud laiemaks demokraatiameelseks protestiliikumiseks Pekingi-meelse valitsuse vastu.

Tuhanded inimesed avaldasid pühapäeval rahumeelselt meelt linna Uute Territooriumide piirkonnas, kuni agressiivsemalt meelestatud rühm pani püsti teetõkked ja hakkas sillutisest kive välja kiskuma.

Olles püüdnud rahvahulka esmalt pisargaasga laiali ajada, tõi politsei välja veokid veekahuritega.

Peking on kasutanud protestijate ohjeldamiseks hirmutamist, propagandat ja majandusmusklit. Liikumine on seda nimetanud «valgeks terroriks». 

Laupäevaste rahutuste järel toimetati haiglasse kümme inimest, neist kaks tõsises seisundis. Ei ole teada, kas tegemist oli protestijate või politseiga.

Politsei kasutas laupäeval meeleavaldajate vastu kumminuie ja pisargaasi, nood loopisid vastu kive ja pudeleid.

Protestijate hinnangul on Hongkongi unikaalsed vabadused ohus ja Peking on tugevdanud oma poliitilist haaret erihalduspiirkonnas.

Tagasi üles
Back