Axios: Trump soovitas orkaanide vastu tuumapommi
Täiendatud 14:30

USA president Donald Trump.

FOTO: AFP / Scanpix

USA president Donald Trump pakkus välja visata orkaanidele tuumapom, enne kui need USA-s maismaale jõuavad, kirjutas Axios pühapäeval. 

Trump küsis orkaanibriifingu ajal, kas oleks võimalik takistada Aafrika rannul moodustuvaid orkaane, visates tormisilma tuumapommi, kirjutas Axios, täpsustamata, millal kohtumine aset leidis. 

«Ma tean. Ma tean. Miks me ei viska neisse tuumapommi? Need hakkavad formeeruma Aafrika rannikul ja senikaua, kuni need üle Atlandi liiguvad, pommitame me orkaani keset. Miks me ei tee seda?», küsis Trump allika sõnul.

Allika väitel olid briifingul osalenud inimesed Trumpi soovituse peale sõnatud. «Sir, me uurime seda», oli briifingu läbiviija vastanud. 

Üks Valge Maja ametnikest vastas, et Trumpi eesmärk hoida katastroofilised orkaanid USA rannikult eemal ei ole halb. USA Rahvusliku Ookeani ja Atmosfääri Administratsioon ütles Trumpi idee kohta, et see ei ole väga hea idee. 

Väidetavalt ei ole see esimene kord, kui president säärase ettepanekuga välja tuleb. 2017. aastal küsis Trump kõrgelt ametiisikult, kas administratsioon ei peaks orkaane pommitama, et need maismaale ei jõuaks. 

Trump ise lükkas hiljem väite ümber.

«Axiose uudis sellest, et president Trump tahtis suuri orkaane enne rannikule jõudmist tuumarelvadega õhku lasta on naeruväärne. Ma ei ole seda kunagi õelnud. Lihtsalt rohkem VALEUUDISEID!»

Tagasi üles