R, 24.03.2023

Farage kutsus Johnsonit läbi viima leppeta Brexitit

Farage kutsus Johnsonit läbi viima leppeta Brexitit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Briti Brexiti Partei liider Nigel Farage.
Briti Brexiti Partei liider Nigel Farage. Foto: EPA / Scanpix

Brexiti Partei liider Nigel Farage ärgitas täna peaminister Boris Johnsonit viima Ühendkuningriik Euroopa Liidust välja leppeta ja ähvardas vastasel juhul temaga üldvalimistel ägedalt konkureerida.

«Võttes arvesse seda, kus me praegu oleme, on leppe puudumine parim lepe,» ütles Farage oma vastse partei enam kui 500 võimalikule parlamendisaadiku kandidaadile.

«Kui sa härra Johnson nõuad lahkumislepet, siis me võitleme sinuga iga viimse kui mandaadi üle,» lisas ta.

Farage, kes vedas 2016. aasta Brexiti referendumit, hoiatas Johnsonit Brüsseliga lepingu sõlmimise eest ja ärgitas teda läbi viima «puhast Brexitit».

Johnson peaks teisipäeval telefonitsi vestlema Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga, samal ajal kui valitsuse Brexiti nõunik David Frost suundub Brüsselisse kolmapäevasteks kõnelusteks.

Briti poliitikud on Brexiti osas endiselt sügavalt lõhestatud ja ummikseis on viinud spekulatsioonidele, et peagi peetakse erakorralised valimised.

Opositsioonilise Tööpartei liider Jeremy Corbyn lubas teisipäeval, et kohtub teiste opositsioonisaadikutega ja «teeb kõik vajamineva», et leppeta Brexit peatada.

Corbyn ütles, et plaanib järgmisel nädalal korraldada peaministri suhtes umbusaldushääletuse ja kui ta selle võidab, moodustaks ta ajutise valitsuse.

Teised opositsioonisaadikud eelistavad aga seadust, mis sunniks valitsust taotlema Euroopa Liidult Brexiti edasilükkamist.

Corbyni arvates loob leppeta Brexit olukorra, kus ÜK muutub sõltuvaks USA-st ja tema presidendist Donald Trumpist.

«See (leppeta Brexit) ei anna suveräänsust tagasi, vaid jätab meid sõltuvaks Trumpi ja USA suurfirmade armust,» kirjutas Corbyn lehes Independent.

Märksõnad
Tagasi üles